Ki ne dobd a régi fogkefédet, ennyi mindenre használhatod!
Ugye te is legalább két-három havonta lecseréled a fogkefédet? De ha már ott egy régi fogkefe a kezedben, nehogy kidobd! Ezerféle haszna lehet a háztartásban. Máris mutatjuk a legjobb ötleteket!- Szerző: Horváth Gabi
Mire jó egy régi fogkefe? Napestig is sorolhatnánk, mi mindenre használhatod a háztartásban. Ráadásul minden családban sok van belőle, hiszen a fogorvosok szerint legalább 8-12 hetente ildomos lecserélni a fogkefénket. Mutatunk pár ötletet, mi mindenre használható a régi fogkefe, ha a fogmosásra már egy újat használsz!

A régi fogkefédnek nagyon jó hasznát veszed takarításnál!
Fotó: Pixabay.com
Fertőtlenítsd, mielőtt takarítanál vele!
A régi fogkefe használatának első számú szabálya: mielőtt bármibe belefognál vele, fertőtlenítsd! Semmi bonyolultra ne gondolj, egyszerűen tedd néhány percre lobogva forró vízbe. Ha extrán elővigyázatos vagy, egy kevés fertőtlenítő hatású tisztítószert is önthetsz a vízbe. Ha inkább a természetes megoldásokra törekszel, egy kanál szódabikarbónát adj a fertőtlenítő oldathoz. Ha a fogkefe műanyaga megpuhult a forró vízben, egy-egy darabnak hajlítsd kifelé a fejét 90 fokban, így még több, korábban elérhetetlen helyre befér majd.
Egy régi fogkefe = tisztaság a legapróbb sarkokban is
A régi fogkefe ugyanis a kulcs-eszköze annak, hogy a legnehezebben elérhető sarkokban is tisztaság legyen az otthonodban. Ezzel az egyszerű takarítóeszközzel ugyanis az apró résekhez, sarkokhoz is hozzáférsz. Lássuk, mi mindent tisztíthatsz vele!
- A radiátor bordái között ugyanúgy tisztaságot varázsolhatsz, mint a légkondi nehezen elérhető réseinél.
- Ha vízkőoldóba mártod, a konyhai vagy fürdőszobai csaptelep nehezen elérhető részeiről is lesúrolhatod a vízkövet.
- A csempék közötti fugák is ragyogni fognak, ha fehérítő hatású tisztítószerbe mártott fogkefével dörzsölöd át.
- A biciklid nehezen hozzáférhető részeit is megtisztíthatod az ócska fogkeféddel.
- Ha szoktad fogkrémmel tisztítani az ezüst ékszereidet, egy régi fogkefe itt is a segítségedre lehet.
- A régi fogkefe segítségével a számítógép billentyűzetének réseiből is eltávolíthatod a morzsákat, szöszöket.
- A cipőtalp réseiből is kiszedheted a beleszáradt koszt és sarat a régi fogkefe segítségével.
- A fésűd és a hajkeféd fogai közül is könnyebb eltávolítani a beleragadt hajat, ha egy használaton kívüli fogkefét használsz. Ezután áztasd be szódabikarbónás meleg vízbe a fésűt vagy a kefét, hogy leoldódjon a fogaira rakódott zsír, majd súrold át alaposan a fogkefével, hogy tökéletesen tiszta legyen.
Bevetés után ne felejtsd el ismét forró vízben fertőtleníteni a fogkefét, nehogy elszaporodjanak rajta a baktériumok!

Kreatív alkotáshoz is használhatod!
Fotó: Pixabay.com
És erre vajon gondoltál már?
Kreatív alkotáshoz is használhatod a leselejtezett fogkefédet. Fogj egy sima, fehér pólót, és néhányféle textilfestéket. Mártsd a festékbe a fogkefét, és egyszerűen fröcsköld rá a festéket a pólóra. Minden színhez más fogkefét használj!