Létrehozva: 2016.02.25.

Újabb rekordot döntött a britek magyar kedvence

Konta Johanna elõkelõ helyre jött fel a nõi teniszezõk világranglistáján. A magyar származású hölgy szerényen értékelte a remek eredményt.

Konta Johanna újabb sikerrel okozott örömöt a briteknek. A magyar származású teniszező először győzött azóta, hogy bekerült az elődöntőbe az Australian Openen - írta a The Sun.

Konta három játszmában nyert egy észt játékos ellen Mexikóban, és ezzel újabb rekordot döntött: feljött a 26. helyre a világranglistán. Utoljára 1987-ben jegyeztek ilyen magasan brit női teniszezőt. Konta januárban is csúcsot állított fel, 1983 óta ő volt az első brit hölgy, aki Grand Slam-tornán a legjobb négy közé került.

A magyarul amúgy folyékonyan beszélő Konta szokás szerint szerényen értékelt.

"Papíron jól mutat, és természetesen boldog vagyok, de a célom ugyanaz, akár a 26., akár a 150. helyen állok a listán."

Johanna 14 éves volt, amikor a szüleivel Ausztráliából Angliába, Eastbourne-be költöztek, és 2012-ben vette fel a brit állampolgárságot. A magyart is beleértve három útlevele van.

Először pillantották meg egy távoli bolygó légkörét; elállt a lélegzetük attól, amit láttak

"Jobban illik hozzád" - hoppá, kit ölelget Tóth Gabi?