Létrehozva: 2016.03.30.

Dárdai mérföldkőhöz ért, nem titkolózhat tovább

Hiába faggatják, egyelõre hallgat a hogyan továbbról. Ígéretet tett az újságíróknak: vasárnap megeredhet a Hertha-edzõ nyelve. Csak egy feltétele van.

Dárdai Pál szerdától már a válogatott játékosaival kiegészülve készíti föl a Herthát a vasárnapi rangadójára. Nem túlzás: döntő fontosságú meccs vár a német bajnokság harmadik helyezettjére. Ha a berlini meglepetéscsapat győzni tud a Borussia Mönchengladbach otthonában, hat fordulóval a vége előtt 9 pontra eltávolodhat egyik legfőbb üldözőjétől.

A tét nem „csak” a harmadik pozíció, hanem a vele együtt járó Bajnokok Ligája-főtáblás szereplés. Élményszámba menő meccsekkel (a játékosok, az edző és a szurkolók számára is), szakajtónyi pénzzel.

Tisztában van a rangadó fontosságával Dárdai is. Korábban nemigen volt hajlandó beszélni a nagy célokról, megmaradt inkább annál, hogy a szezonban a legfontosabb a biztos bennmaradás. Most viszont…

„Pontosan tudjuk, mi a helyzet. Gladbachban csúcsformában kell lennünk.

Ha ott szerzünk három pontot, akkor sok kérdésre választ adok

- mondta Pali a BL-esélyekről faggatózó újságíróknak, majd némi hatásszünet után mosolyogva hozzátette:

„De ha döntetlent játszunk, akkor hagyjon békén mindenki! És egy vereségnél ugyanígy.”

A Hertha a formája alapján akár vissza is vághat az őszi legfájdalmasabb hazai vereségéért (1-4): a legutóbbi öt meccséből négy győzelemmel 12 pontot szerzett a Dárdai-csapat, ennél csak a Borussia Dortmund mérlege jobb egy ponttal.

Valóra vált a férfiak álma: a világ legszexisebb sportolónője ott lesz a párizsi olimpián