Létrehozva: 2017.10.02.

Győzelme után árulta el nagy titkát a Forma-1 sztárja

Ez már emberfeletti! Így még elképesztõbb bravúr, amit véghez vitt Max Verstappen a Malajziai Nagydíjon.

Pályafutása második futamgyőzelmével ünnepelte 20. születésnapját Max Verstappen. A Red Bull holland szupertehetsége Sepangban az utolsó sepangi  Malajziai Nagydíj megnyerésével lepte meg magát az ünnep másnapján. Aztán elárult még valamit, aminek tudatában még nagyobb bravúrt hajtott végre.

A fiatal autóversenyző - aki a futam elején megelőzte a negyedik világbajnoki címe felé száguldó brit Mercedes-sztárt, Lewis Hamiltont is - a többieknél is jobban megszenvedett a fülledt hőséggel.

"Volt egy kis gondom a tapadással, de Lewis még jobban csúszkált. Nagyon nehéz futam volt, hihetetlen érzés, hogy sikerült megnyernem. Ez a győzelmem nagyon megható, már csak azért is, mert

egész héten nem voltam valami jól

- jelezte Verstappen, hogy nem csak a külső körülményeket és az ellenfeleit, de a betegségét is le kellett győznie.

A motorhiba miatt az utolsó helyről rajtolt Sebastian Vettel a negyedik helyig tört előre. A Ferrari-pilóta hátránya így csak hat ponttal nőtt a másodikként célba ért, de összetettben éllovas Hamilton mögött.

A sorozatból öt futam van hátra, folytatás egy hét múlva, a szuzukai Japán Nagydíjon.

A vb-pontverseny élcsoportja: 1. Hamilton (Mercedes) 281 pont, 2. Vettel (Ferrari) 247, 3. Bottas (Mercedes) 222, …6. Verstappen (Red Bull) 93.