POLITIK
Létrehozva: 2019.12.31.

Európa királynője: Hosszú Katinka óriási sikert ért el

Nincs nála jobb sportolónő a kontinensen. Milák Kristófnak és a győri kézilabdázónőknek is jár az elismerés.

Lionel Messi és Simone Biles zárt az élen a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) hagyományos év végi szavazásán, amelyen Hosszú Katinka a negyedik, Milák Kristóf a nyolcadik, a Győr női kézilabdacsapata pedig az ötödik helyen végzett – jelentette az MTI.

Katinka a 400 vegyes vb-aranyérmével Kvandzsuban
Fotó: MTI

Az esztendő legjobb férfi sportolójának megválasztott argentin labdarúgó idén spanyol bajnok lett klubjával, az FC Barcelonával, míg a válogatottal harmadik helyen végzett a Copa Americán, így kiérdemelte hatodik Aranylabdáját, illetve a nemzetközi szövetségtől (FIFA) megkapta az év játékosa címet is. A nyolcadik helyen zárt Milák 200 méteres pillangóúszásban világcsúccsal nyert vb-aranyat Kvangdzsuban.

A női sportolók között győztes négyszeres olimpiai bajnok Biles – akit tavaly is a legjobbnak választottak – öt aranyérmet nyert a stuttgarti torna vb-n, így immár 19-szeres világbajnoknak mondhatja magát. A legjobb európai sportolónő, Hosszú 200 és 400 méter vegyesen szerzett világbajnoki elsőségeivel érdemelte ki a negyedik helyet.

A csapatok vetélkedésében a labdarúgó Bajnokok Ligája-győztes Liverpool FC lett az első, a Győr is BL-sikerének köszönhetően lett ötödik.

Az AIPS honlapjának beszámolója kitért rá: az idei világversenyek közül a dohai atlétikai világbajnokságon voltak a legjobbak az újságírók munkakörülményei, amelyet az AIPS szintén díjazott. Ebben a rangsorban a budapesti vívó vb ötödik lett.

Az internetes szavazáson idén 102 ország 331 sportújságírója vett részt, az AIPS listája szerint a legtöbb, 37 voks Magyarországról érkezett.