Létrehozva: 2019.12.06.

Több ez egy újabb éremnél a sok közül: Hosszú Katinka történelmet írt

Fantasztikus siker, megvan a magyar úszósport 1000. érme a nagy világversenyeken! Ki más szerezte volna, mint ő?

Ez így volt megírva: Hosszú Katinka szerezte meg a magyar úszósport 1000. – azaz: E Z R E D I K ! – érmét a nagy világversenyeken, felnőtt- és utánpótláskorú viadalokon 1896 óta!

Önmaga 92., a magyar úszósport 1000. érmét nyerte nagy világversenyen Katinka
Fotó: MTI

Háromszoros olimpiai bajnoknőnk a glasgow-i rövidpályás Európa-bajnokság pénteki versenynapján előbb óriási hajrával, szenzációs utolsó 50 méterrel nyerte a 200 méteres női pillangóúszás döntőjét. Itt Jakabos Zsuzsanna lett a bronzérmes).

Aztán egy szusszanás és a sietős, úszósapkás éremátvétel után – a tiszteletkört kihagyva – 100 vegyesen is Katka győzött!

Ez utóbbi medál volt úszóink 1000., Hosszú Katinkának a nagy világversenyeken (Eb-k, vb-k, olimpiák) szerzett 92. érme.

Vagyis egymaga majdnem a tizedét nyerte az összes magyar medálnak. Ráadásul a 25 méteres medencében rendezett kontinensviadalokon szerzett 19. aranyával beérte a nemzetközi örökrangsor élén Cseh Lászlót.

„A kétszáz pille eredményhirdetésén mondta nekem Zsú, hogy a száz vegyesemen múlhat, nálam landol-e az ezredik magyar érem. Talán jól is jött, hogy a nagy rohanás után volt még egy kis plusz tétje a második döntőnek”

- nyilatkozta az M4 Sport adásában Hosszú Katinka.

Ezt sokan várták: visszatér Magyarországra az egyik kedvenc divatáruházlánc