INSIDER
Létrehozva: 2023.06.19.

11 éves budapesti kislányból lett világbajnok

Óriási magyar sikerek születtek a nemzetközi versenyen.

Világbajnoki címet szerzett a Missfit Sportegyesület versenyzője, a 11 éves Vámos Julianna, és harmadik helyezett lett a világversenyen a 15 éves Gyuris Botond - adta hírül az újbudai klub. Éppen csak lecsúszott a dobogóról a 4. helyen végző 14 éves Samu András, és 7. lett a 13 éves Gáspár Melinda.

A dobogós helyezettek (Fotó: MissFit)

A fiatal versenyzők a világ egyik legrangosabb gyermek fitneszversenyén érték el a kimagasló eredményeket. A szerbiai Čačak városában a hétvégén rendezett IFBB világbajnokságon 10 ország közel 200 versenyzője mérkőzött meg egymással. A magyarok több kategóriában is győzedelmeskedtek, hatszor csendült fel a magyar himnusz. A MissFit versenyzője mellett világbajnoki címet szerzett Bolvári-Takács Dávid (11), Toók Abigél (12), Tóth Patrícia (15), Baranyai Karina (14) és a Mambo csapat.

Az újbudai sportegyesület versenyzői (Fotó: MissFit)

Vámos Julianna életében először állhatott fel világversenyen a dobogó legfelső fokára, és a MissFit Sportegyesületnek is ez az első VB-aranyérme. Az újbudai tehetség három éve kezdett el akrobatikus fitnesz edzésekre járni az újbudai klubba, amelynek vezetője Mészáros Anna pedagógus, edző, nemzetközi bíró, akinek a neve nem ismeretlen a fiatalok számára, hiszen háromszázezres követőtábora van a Tiktokon. Elmondása szerint Julianna tehetsége hamar megmutatkozott, a sportággal való találkozása után fél évvel már versenyeken mérette meg magát, egy évvel később elit kategóriába került át. Már tavaly is kijutott a világbajnokságra, akkor 4. helyezést ért el. Az idei szezonban minden országos versenyt megnyert, azt a két kvalifikációs megmérettetést is, amely szükséges volt a világbajnokságon való részvételhez. Amikor edzője januárban megkérdezte tőle, hogy mi a célja, rögtön rávágta, hogy a világbajnoki győzelem.

Ezzel a kijelentéssel Juli minden egyes edzésen így állt a munkájához, mint egy világbajnok. Meg is lett az eredménye! Ez a pici lány sokak számára példakép lehet: ügyes, okos, tehetséges, szerény, egészségesen optimista, és most már világbajnok is

- mondta tanítványára büszkén Mészáros Anna.

A mester és világbajnok tanítványa (Fotó: MissFit)

Heti 5 edzés és a versenyekre való felkészülés mellett Juli kitűnő tanuló is. Most az iskolának ugyan vége, de az edzések pár hét pihenés után folytatódnak, mivel fel kell készülni a novemberben Pozsonyban megrendezésre kerülő Európa Bajnokságra.