Újabb háborús veszély: Helikopterbalesetben elhunyt az iráni elnök és az iráni külügyminiszter

POLITIK
Létrehozva: 2023.06.19.

Őrületes összeg, ennyit keresett eddigi győzelmeivel Marozsán Fábián

Továbbra is nagyszerű formában versenyez Marozsán Fábián, aki az elmúlt hétvégén Perugiában nyert meg egy 125-ös Challenger-teniszversenyt. A 23 éves teniszező ezzel életében először a legjobb 100-ba került és szép összeget ütött össze magának.

A június első hetében tartott németországi Challanger-tornán még a legjobb 16 között búcsúzott Marozsán Fábián, Perugiában viszont senki sem tudta megállítani. Az elődöntőben 1 óra 3 perc játék alatt intézte el az első helyen kiemelt Pedro Cachint, a fináléban szintén könnyedén verte a helyi Edoardo Lavagnót. Marozsán úgy nyerte meg a tornát, hogy az öt összecsapása alatt egyetlen szettet sem vesztett.

Marozsán Fábián
Marozsán Fábián Perugiában sem talált legyőzőre Fotó: Dömötör Csaba

A 23 éves teniszező pályafutása harmadik Challanger-győzelmét aratta, tavaly Banja Lukában, idén márciusban pedig Antalyában emelhette magasba a trófeát. Májusban az első 1000-es tornáján óriási bravúrt ért el Rómában, többek között a világranglista második Carlos Alcarazt is legyőzte. Azóta Balázs György vezetőedzőként, Varga Antal kondícionáló edzőként segíti munkáját, a perugiai sikert nekik is ajánlotta:

„Szeretnék köszönetet mondani az edzőmnek. Egy új csapat vagyunk, és ez egy remek kezdet számunkra” – nyilatkozta Olaszországban Marozsán Fábián. „Remélem, hogy tovább tudunk küzdeni, hogy a jövőben még jobb eredményeket érjünk el!”

Az ATP Tour adatbankja szerint Marozsán 194 366 dollárt (66 millió forint) tett zsebre idén az egyéni versenyeivel, 2023 eddig a legsikeresebb esztendő számára. A hétfői frissített világranglistában először látható a legjobb száz között a fiatal teniszező, jelenleg a 91. helyen áll. Az elkövetkező időszakban célja, hogy megszilárdítsa helyét a top 100-ban. Fucsovics Márton szintén nagyot lépett előre, múlt héten elődöntőig jutott a stuttgarti 250-es tornán, amivel a 66. helyig kapaszkodott fel. A 31 éves teniszező a negyeddöntőben a világranglista nyolcadik helyén álló Taylor Fritzet győzte le.