Létrehozva: 2023.08.23.

„Ez volt a legnehezebb meccsem” – Djokovics a visszavonulásról beszélt

Revánsot vett Novak Djokovics. A szerb teniszező Cincinnati-ben legyőzte a döntőben a spanyol Carlo Alcarazt.

Emlékezetes küzdelemben veszített az idei wimbledoni döntőben Novak Djokovics, és nem tagadta, a spanyol Carlo Alcaraz elleni fiaskóját nem is könnyen emésztette meg.

Végül túljutott csalódottságán, amire jelzés, hogy a Cincinnatiben rendezett tenisztorna döntőjében 3 óra 48 perc alatt vett revánsot az ibériain. A 35 fokos meleget nehezen viselte el a 36 éves szerb, aki 5:7, 7:6, 7:6-ra nyerte meg a finálét. A játszmák közötti szünetekben a kispadon orvosi segítséget is kért a hőhullám ellen

Djokovics
Fotó: NurPhoto via AFP

Diadala után örömében széttépte kék-fehér mezét, miközben a wimbledoni bajnok spanyol a kispadján könnyezett. Djokovicsot a visszavonulásról is kérdezték.

Életem legnehezebb találkozója volt ez, ugyanakkor a legszórakoztatóbb, legváltozatosabb is. Az efféle mérkőzések miatt érzem azt, hogy korai még pályafutásom befejezéséről beszélni.

– összegezett Djokovics.

A szerb kiválóság 68. tornagyőzelmének örvendett, a US Openen is szeretne nyerni, és persze a párizsi olimpián szintén az első hely megszerzése a célja.