Csányi Sándor: Nincs napirenden Marco Rossi hosszabbítása

Csányi Sándor elnök többek között a magyar válogatottról is beszélt a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) pénteki közgyűlésén.

A 71 éves üzletember, Csányi Sándor beszámolója szerint az MLSZ gazdaságilag sikeres évet zárt, 8 milliárd forintos profitot tudott felmutatni 2023-ban.

Marco Rossi nem csak a válogatott keretéről, de a saját jövőjéről is beszélt
Marco Rossi - Fotó: Micheller Szilvia / mlsz.hu

A kirakat a válogatott. Nagy siker, hogy a nyári Eb-re egyenes ágon jutott ki úgy, hogy a szerbeket kétszer legyőzte. A selejtezők előtt 36. volt, jelenleg 26. a világranglistán, 14 mérkőzés óta veretlen, ebből hatszor gólt sem kapott. Az Eb-n a csoport harmadik helyét is elfogadnám, ha továbbjutnánk. Nagy eredmény, hogy háromesélyes minden meccs, nincs előre elrendelve, hogy kikapunk Németországtól. A legjobb 16 között már azt is elfogadnám, hogy kisebb vereség legyen, mint 2016-ban a 0-4 a belgáktól.

- fogalmazott Csányi.

A sportvezető újságírói kérdésre elárulta, nincs napirenden Marco Rossi szövetségi kapitány hosszabbítása, mert másfél évig van szerződése. Hozzátette, szándéka szerint addig Magyarországon tartja, amíg csak lehet.

Bízok benne, hogy innen megy nyugdíjba húsz év múlva. Emberileg és szakmailag is nagyon elégedett vagyok, nemcsak az eredményekkel, hanem a fiatalok beépítésével is

- mondta az MLSZ elnöke.

A magyar válogatott a törökök és a koszovóiak elleni kettős sikerrel kezdte az évet. Legközelebb, ismét felkészülési mérkőzésen, június 4-én Írország otthonában lép pályára, majd négy nappal később Izraelt fogadja. A németországi Eb-n sorrendben Svájccal, a házigazdával és Skóciával találkozik a csoportmeccseken.