INSIDER

Szerző Ripost

Létrehozva: 2021.04.19.

Biztonságban kinyitottak az óvodák és az alsó tagozatosok is iskolába mehettek

A gyerekek a borult idő ellenére is örömmel tértek vissza az iskola padba. Az óvintézkedéseket kivétel nélkül mindenki betartotta.

Biztonságban kinyitottak az óvodák és az alsó tagozatosok is iskolába mehettek

Sok családnak óriási segítség, hogy iskolába viheti a gyermekét, és a tapasztalatok szerint már a kicsik is nagyon várták, hogy újra átléphessék az iskola kapuját.

Kedvüket még a borongós, esős idő sem szegte, és noha a BKK bejelentette, hogy az alsósok diákigazolványuk felmutatásával ingyen utazhatnak, akit csak tudtak, kocsival hoztak suliba.

Sok kisgyermek örült, hogy újra iskolába mehet
Fotó: metropol

A Metropol reggel a Kispesten található Ady Endre Református Általános Iskolában járt, ahol a szülők, a diákok, és a pedagógusok is nagyon örültek a nyitásnak. Amikor az épp tízóraizó diákokat arról kérdezték, hogy milyen volt otthonról tanulni, egyhangúlag azt felelték: „unalmas”.

„Itt sokkal jobb, mert a szünetekben tudunk egymással játszani” – mondta az egyik nebuló. „Hiányoztak a tanítónénik” – felelte egy másik kisgyerek.

Visszatértek az általános iskolák alsó tagozatai
Fotó: Metropol

„Jó látni a többieket, bár anya azt mondta, hogy legyek óvatos, és tartsam a másfélméter távolságot” – hangoztak el a különböző válaszok a kisiskolás gyerekektől.

Az iskolák az elmúlt hetekben mindent megtettek a biztonságos nyitásért, a pedagógusokat beoltották, az intézményeket fertőtlenítették, és visszavezették a korábban már jól bevált protokollokat, mint a hőmérőzés.

Fotó: Metropol

Szentkirályi Alexandra azzal kapcsolatban, hogy hétfőn újra jelenléti oktatás van az általános iskolák alsó tagozatain, elmondta: ő alsós gyermekét nyugodt szívvel tette ki az iskola előtt reggel.

Felidézte, az elmúlt hetekben beoltották azokat az iskolákban, óvodákban és bölcsődékben dolgozó pedagógusokat, akik ezt kérték, és fertőtlenítették az iskolákat, a nyitás után pedig visszatérnek a korábbi protokollok, mint a testhőmérséklet-mérés, a fertőtlenítés, a távolságtartás.

Felhívta a figyelmet arra, hogy az alsó tagozaton a fertőzés aránya fele, harmada a felső tagozatosnak, mert az alsósok csak néhány, állandó tanítóval vannak kapcsolatban, még nincs osztálybontás, „nem keverednek a gyerekek”.

Újraindult az óvodákban és az általános iskolák alsó tagozatán a jelenléti nevelés, oktatás hétfőn. Az óvodákban országosan a gyermekek 60 százaléka, az iskolákban a tanulók 75 százaléka jelent meg – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) . Közleményükben hozzátették: a pedagógusok szinte valamennyien munkába álltak. A tárca köszönetet mondott minden óvodai és iskolai dolgozónak a jelenléti nevelés, oktatás újraindításáért végzett „áldozatos munkájáért”.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek