Létrehozva: 2020.10.03.

Meglepetést okozna a legendás versenyen a magyar sztársportoló

Egészen varázslatos éve van eddig Valter Attilának. A 22 éves bringás nemrégiben megnyerte a Tour de Hongrie-t, ma pedig a legendás olasz körversenyen, a Giro d'Italia-n kezdi meg a szereplését.

Valter Attila személyében tizenhárom év után lesz újra magyar indulója a Giro d'Italia-nak. Legutóbb 2007-ben, Bodrogi Lászlónak szoríthattak a hazai szurkolók a világ egyik legnagyobb kerékpárversenyén. A CCC Team klasszisa szeptember 2-án nyerte meg a Tour de Hongrie-t, amelyen ezt megelőzően 15 éve nem volt magyar győztes. A ma, Szicíliából induló Girón a háromhetes verseny befejezése mellett az a célja Valternek, hogy egy-egy szakaszon a legjobb tízben zárjon.

Valter Attila
Fotó: MTI

„A Giro-indulás a pályafutásom eddigi legnagyobb állomása. Több mint egy évtizede állt rajthoz legutóbb magyar versenyző Grand Tour-versenyen, így ez az országomnak is nagy jelentőségű. Készen állok, jó formában vagyok, jó eredményekkel és értékes tapasztalatokkal akarom emlékezetessé tenni az első háromhetesemet”

– mondta el a fiatal bringás klubja honlapján.

Valter egyébként még egy évvel ezelőtt sem gondolta, hogy ennyire gyorsan lesz esélye elindulni a Girón. A verseny rajtja eredetileg Budapesten lett volna, de a koronavírus-járvány átírta a menetrendet.

Fotó: MTI

A sport mellett egyetemi tanulmányokat folytató Valter az év végén csapatot vált, miután megszűnik a CCC, a következő két évben pedig a francia Groupama-FDJ együttesénél tölti. Az új klubnál az egyik kiemelt bringás lehet, és az sem elképzelhetetlen, hogy 2021-ben ott legyen a legnagyobb versenynek számító Tour de France-on.