Orbán Viktor: Amíg nemzeti kormány van, Magyarország nem lép háborúba!

POLITIK
Létrehozva: 2020.03.27.

Négyet vágtunk a spanyoloknak, Mészöly csapatát csodálta a világ

Óriási meglepetést okozott 1991. március 27-én a magyar labdarúgó-válogatott.

Napra pontosan 29 éve, 1991. március 27-én olyan meglepetést okozott a magyar labdarúgó-válogatott, amire az egész futballvilág felkapta a fejét. Mészöly Kálmán együttese barátságos mérkőzésen 4-2-re nyert Santanderben Spanyolország ellen.

Összefoglaló a mérkőzésről

Habár akkoriban nem volt akkora a különbség a két nemzet válogatottja között, mint manapság, a spanyol csapatot jóval magasabban rangsorolták. Ráadásul másfél évvel korábban, világbajnoki-selejtezőn, 4-0-ra verte a magyar együttest. A spanyol szurkolók újabb gálára számítottak, mert elővételben mind a harmincezer jegyet elkapkodták.

Csalódniuk kellett, mert Mészöly gárdája fütyült a papírformára. Az első félidőben csak azért volt 1-1 az állás, mert játékvezető, les címén, tévesen érvénytelenítette Kiprich József szabályos gólját. A szünetben beállt a korszak akkori két legjobb spanyol labdarúgója, Butragueno és Michel, de ők sem segíthettek. A második játékrész elsöprő magyar fölényt, és végül 4-2-es vendégdiadalt hozott.

A teljes mérkőzés Lőrincz Emil kommentárjával:

Kiprich és Lőrincz Emil két-két gólt szerzett. Utóbbinak ez volt az ötödik válogatott mérkőzése, és három góllal állt. Az 1991-es teljes meccs Lőrincz audiokommentárjával megtekinthető, számos részletet elárul a siker hátteréről.

Brutális baleset Budapesten: két ember meghalt, a gyáva sofőr elmenekült

Elszólta magát a megcsalásról a magyar sztárpár

metropol.hu

Széteshet Szoboszlai Dominik csapata, Klopp után egy másik kulcsember is leléphet

Új korszak kezdődik: péntektől mindenki tudni fogja, megéri-e átjárni tankolni a szomszédos országokba

Melyik jegyben születtél? Így mosolyog rád nyáron a szerencse

Betiltotta és elképesztő vádakat fogalmazott meg a kerületi polgármester Orbánék konferenciájáról + videó

Jákob Zoltán elárulta, miért lett sikeres

Mit főzzek hétvégén? 13 tepsis recepttel segítjük az ötletelést szombat-vasárnapra

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)

Váratlan fordulat Dárdaiéknál, óriási bejelentést tett a Hertha

Kitálalt a házassági tanácsadó: innen tudhatod, hogy a kapcsolatod halálra van ítélve