Orbán Viktor: Amíg nemzeti kormány van, Magyarország nem lép háborúba!

Káprázatos nyitómeccs, és három gól a Puskás Arénában

Telt ház előtt, pazar körülmények között avatták fel az új Puskás Arénát.

Uruguay 2-1-re verte Magyarországot pénteken, 68 ezer néző előtt a Puskás Aréna avatómeccsén.

Fotó: MTI

A Paris Saint-Germain klasszis csatára, Edinson Cavani szerezte az új stadion történetének első gólját: a 15. percben Vina a jobb oldalon elgurította a labdát a védője lábai között, majd középre játszott, Cavani tisztán érkezett és közelről a hálóba lőtt.

Hat perccel később Rodriguez a 16-os bal oldalán egy csellel tisztára játszotta magát Besével szemben, majd jobbal a hosszú felső sarokba tekert.

A 24. percben szépített a magyar válogatott, látványos akció végén Varga Roland jobb oldali centerezését Szalai Ádám középről, 11 méterről, a bal alsóba lőtte (1-2). Vagyis az új Puskás Aréna első magyar gólját a 60. válogatott meccsén szereplő, 31 éves Szalai szerezte.

A szünetben az uruguayi válogatott szövetségi kapitánya, Oscar Tabárez lecserélte az egyik legnagyobb sztárját, a Barcelona játékosát, Luis Suárezt.

Aztán a magyar szövetségi kapitány, Marco Rossi is folyamatosan cserélt, pihentette a kulcsembereit, a keddi, sorsdöntő, Wales elleni Eb-selejtezőre: Dzsudzsák, Szalai és Szoboszlai is elhagyta a pályát.

A közönség végig űzte-hajtotta a magyar csapatot, amely a második félidőben az egyenlítésért küzdött. Marco Rossi az utolsó 20 percben két újoncot avatott, Szalai Attilának és Nagy Zsoltnak is lehetőséget adott.

Habár az egyenlítés végül nem sikerült, a szurkolók aligha csalódtak: emlékezetes meccset láthattak, ahol a magyar válogatott szoros meccsen maradt alul a világ egyik legjobb csapatával, a kétszeres világbajnok Uruguayjal szemben.

Csodagyőzelemmel avatta fel a hokiválogatott a csodás Alba Arénát - galéria

Elszólta magát a megcsalásról a magyar sztárpár

Közleményt adtak ki a Messenger- és a Facebook-felhasználóknak

Vezércikk - Orbán Viktor: Húsz éve minden európai választást megnyertünk + videó

"Ki fog látszani a s*nám" - Kiakadtak a túl szexi ruha miatt az olimpikonok

Zalatnay Sarolta üzent Magyar Péternek

Jákob Zoltán elárulta, miért lett sikeres

Mit főzzek hétvégén? 13 tepsis recepttel segítjük az ötletelést szombat-vasárnapra

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)

Senkinek sem kell Zámbó Jimmy egykori nyaralója, drasztikus lépésre szánta rá magát a család