Létrehozva: 2020.09.06.

Cirkusz a kispadnál: Szoboszlai kiverte a balhét, Rossi már reagált is

Nagyon akart még játszani a 19 éves tehetség. Reménytelenül indult az oroszok elleni meccs, de a második félidőre már nagyon is lehet építeni.

Labdarúgó-válogatottunk a törökországi bravúros győzelme után, hazai pályán 2-3-ra végzett Oroszország ellen a Nemzetek Ligája B divíziójának második fordulójában. Marco Rossi csapata az első hatvan percben nem tudott mit kezdeni az ellenféllel, de 0-3 után talpra állt, és két szép gólt lőve, az oroszokat kapujuk elé szorítva mégiscsak föltankolt egy jó adag önbizalommal a közelgő Eb-pótselejtező(k?) előtt.

Sallai Roland 0-3 után parádés támadás végén szépített
Fotó: MTI

Előbb a 62. percben Sallai Roland szépített átemelésből, majd a 70. percben a csereként beállt Nikolics Nemanja tette váratlanul szorossá az állást. A folytatásban is támadásban maradt a magyar válogatott, de az egyenlítés már nem sikerült. A lelkesedést mutatta Szoboszlai Dominik kisebb cirkusza: a 19 éves középpályás kiborulva reagált arra, hogy a 82. percben lecserélték.

Fotó: M4 Sport

Hevesen gesztikulált, nem értette a szakvezető döntését, de aztán a kispadról a gyepre kuporodott a társak egy kihagyott nagy helyzeténél.

Ebből is látszott, mennyire akarta a győzelmet, a kifakadását pedig kicsit később, lehiggadva ki más kezelné a helyén, mint a forróvérű Rossi?!

Olasz szövetségi kapitányunk a meccs előtt elmondta: most kivételesen nem az eredmény, hanem a jövőre nézve az összteljesítmény, a mutatott játék a fontos. A lefújás után aztán az M4 Sport adásában elégedetten értékelt:

„Az eredménynek természetesen nem örülünk, de a teljesítménynek igen. A srácoknak is elmondtam: jó úton vagyunk, hogy megfelelően felkészüljünk Bulgária ellen. A két mérkőzés alapján maximálisan elégedett vagyok a csapattal. Nem mondhatjuk, hogy ma domináltunk, de többet volt nálunk a labda és több helyzetünk is volt az ellenfélnél. Elkövettünk néhány hibát, ezekből jöttek az orosz gólok, de nem emlékszem olyanra, hogy egy magyar válogatott mikor volt képes nulla-háromról így visszajönni a meccsbe, és még legyen esélye az egyenlítésre is. Ha ez sikerül, az lett volna az igazán nagy eredmény, de így is elégedett vagyok a teljesítménnyel. Persze jól tudom, dolgoznunk kell még néhány dolgon, és a játékosok számát tekintve sem voltunk rendben minden poszton.„

Szoboszlai lecseréléséről Rossi elmondta: úgy érezte, hogy Szalai Ádámhoz hasonlóan elfáradt, és az esetleges izomsérüléstől óvta.

Rossi és csapata eddigi legfontosabb meccse a következő lesz a bolgárok ellen
Fotó: MTI

”Kár a kihagyott helyzetekért, talán egy döntetlen összejöhetett volna. Elkövettünk pár hibát, és ezért hátrányba kerültünk, de a második félidőnek volt egy olyan szakasza, amikor rendkívül jól játszottunk. Sokat fejlődött a csapat, készülünk a következő mérkőzésre, remélhetőleg elhozzuk a három pontot Bulgáriából„

- bizakodott az első magyar gólszerző, Sallai Roland.

”Régen szereztem már gólt a válogatottban, ami nagyon bosszant. Sajnálom, hogy a csapatnak ez most nem ért semmit, de remélem, hogy ennek a két meccsnek a sok pozitívumáta építkezhetünk„

- mondta a második magyar gólt lövő Nikolics Nemanja.

A mieink legközelebb október 8-án, Bulgáriában lépnek pályára a tavaszról elhalasztott Európa-bajnoki pótselejtezőn (a bolgárok ma a 94. percben kapott góllal szenvedtek vereséget Walesben). Magyar továbbjutás esetén november 12-én az Izland-Románia meccs győztese ellen, a Puskás Arénában vívhatnánk ki a részvétel jogát a részben hazai rendezésű Eb-n.

Brutális baleset Budapesten: két ember meghalt, a gyáva sofőr elmenekült