Létrehozva: 2016.11.30.

Csillaghullás a magyar fociban

Szerdán kiesett a Magyar Kupából három élvonalbeli együttes, parádéztak a kis csapatok. Öt NB I-es klub már biztos, hogy nincs ott a legjobb 16-ban, még három találkozó hátra van.

Óriási meglepetések születtek a Magyar Kupa szerdai játéknapján. A Videoton 2-1-ra kapott ki a Budafok vendégeként, míg a Dorog 1-0-ra verte az MTK-t. Nem ez a két együttes búcsúzott a sorozattól, a Haladás hosszabbításos mérkőzésen esett ki a harmadosztályú Érd ellen. Az Érd a 93. percben egyenlített 2-2-re, majd a ráadásban mindkét együttes lőtt 1-1 gólt. A szombathelyi klub végül tizenegyesekkel esett ki, mert a büntetőrúgást 5-3-ra az Érd nyerte.

A csillaghullás már a korábbi fordulókban elkezdődött, a Debrecen a harmadosztályú Győrtől kapott ki, míg a Paksot a Balmazújváros verte ki. Tegnap meleg volt a helyzet az NB I éllovasának is, a Vasas izgalmas meccsen 3-2-re nyert a DVSC-t kiejtő Győr ellen.

Hogy végül hány NB I-es klub jut be a legjobb tizenhat közé, az egyelőre kérdőjel, hiszen még a Ferencváros, a Gyirmót és az Újpest még pályára sem lépett. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a legjobb 16 között viszont már oda-vissza vágós rendszerben lesznek a meccsek.