Létrehozva: 2016.12.13.

Ezt nem vártuk a kézis lányoktól

Eddig is így kellett volna küzdeni. Ezer sebbõl vérzõ válogatottunk jól tartotta magát, de csak ráijeszteni tudott a favorit norvégokra. Pontatlan volt a játék, ponttalan maradt a csapat.

Végre életjelet adott magáról a magyar női kézilabda. A már-már temetett, hihetetlen sérüléshullám sújtotta válogatottunk váratlanul ráijesztett a világ- és Európa-bajnok norvégokra.

Más kérdés, hogy a svédországi Európa-bajnokság középdöntőjében - egyetlen győzelem mellett - már a negyedik vereségüket szenvedték el Görbicz Anitáék a hibátlan favorit ellen. Így továbbra is pont nélkül állnak, és a folytatás sem lesz egyszerűbb...

Dán szövetségi kapitányunk, Kim Rasmussen előzetesen csak részfeladatokat bízott megmaradt játékosaira. Mást nem is tehetett, hiszen az már a románok elleni csúnya vereséggel eldőlt, hogy nem juthatunk tovább az elődöntőbe.

Sok bántó hibájuk ellenére a kézis lányok tartották a lépést a végső tornagyőzelemre is esélyes ellenféllel. A 8-11-es félidő után, 20 perccel a vége előtt még vezetett, 8-cal a lefújás előtt döntetlenre állt a magyar csapat - de aztán a hajrá már nem sikerült (23-24).

Mindenesetre a korábban mellőzött játékosok közül páran - például a beugró kapus, Szikora Melinda - bizonyították, hogy a jövőben többet lehet rájuk számítani.

"Próbáltuk teljesíteni a tervünket. Voltak azért gondok a védekezésünkkel, de a támadójáték működött. Nagyon szoros meccs volt, egy kis szerencse kellett volna a végén, de nagyon elfáradtunk.

Ma szomorúak vagyunk, de holnap már büszkék is lehetünk majd erre a teljesítményre

- nyilatkozta az M4 Sportnak Kim Rasmussen szövetségi kapitány.

Folytatás szerdán, 16.15-től az olimpiai bajnok oroszok ellen.