Létrehozva: 2016.10.08.

Gera keserű könnyei: drámai vereséget szenvedett a válogatott

Így reagáltak a drámai vereségre a Storck-csapat ászai. Szalai elszánt, Gera Zoli a végletekig elkeseredett.

A magyar fociválogatottat mintha kicserélték voln a feröeri blama (0-0) után, de ez sem ért pontot a csoportelső Svájc elleni világbajnoki selejtezőn. A teltházas Fradi-stadionban, remek meccsen 3-2-re nyert a szerencsésebb ellenfél. Már az első félidő sem volt rossz, de a másodikban a gólok is sorra potyogtak. Csak hát, eggyel kevesebbnek jobban örültünk volna...

Az esélyesebb svájciak egy óriási Lang-hiba, majd egy lesállás után kétszer is vezettek - aztán mindkétszer perceken belül egyenlített Szalai Ádám.

Végül a támadóiknál gólerősebb védelmünk harmadszor is hibázott, és erre már nem maradt válaszunk. Dárdai Pál berlini Jolly Jokere, a csereként beállt Stocker adta meg a kegyelemdöfést.

A %RIPOST% fotógalériája a meccsről:

"Az eredménytől függetlenül újra hasonlóan bátor játékot mutattunk, mint az Eb-n. Le a kalappal a fiúk előtt, nagyon sajnálom, hogy elvesztettük ezt a mérkőzést. Pozitív volt a támadójáték, kár, hogy bár ez sablonduma, de elkerülhető gólokat kaptunk. Ha ilyen eredmények után furcsán is hangzik a számból, jó az irány, haladunk tovább ezen az úton"

- értékelt a duplázó Szalai Ádám az M4 Sport közvetítésében.

A csatárnál is nehezebben emésztette meg a vereséget Gera Zoltán. A sok nagy csatát megélt középpályás a kamera előtt megkönnyezte a rossz véget ért meccset.

"Kíméletlenül kihasználták az adódó lehetőségeiket. Nagyon-nagyon sajnálom ezt a vereséget, úgy érzem, jó meccset játszottunk, akár meg is nyerhettük volna. Az utolsó pillanatban egy ilyen gólt kapni."

Nagyon nehéz ezt megemészteni. De föl kell állni, hétfőn újra meccs van. Nagyon nagy élmény volt játszani... Nehéz mit mondani...

- mondta Gera elcsukló hangon, majd arcát a kezébe temetve törölgette a kicsorduló könnyeit.

Javítási lehetőség hétfőn, Lettországban!

A csoport további eredményei: Portugália-Andorra 6-0, Lettország-Feröer 0-2

Az állás: 1. Svájc 6 pont, 2. Feröer 4, 3. Portugália 3 (6-2), 4. Lettország 3 (1-2), 5. Magyarország 1, 6. Andorra 0

Vb-selejtező, B csoport, 2. forduló

Magyarország-Svájc 2-3 (0-0)

Groupama Aréna, 22 000 néző. Vezette: Kuipers (holland)

Magyarország: Gulácsi - Fiola, Guzmics, Lang, Kádár - Nagy Á., Gera - Dzsudzsák, Kleinheisler (Németh K., 76.), Stieber - Szalai (Nikolics, 87.)

Gól: Seferovic (0-1, 51. perc), Szalai (1-1, 53.), Rodriguez (1-2, 67.), Szalai (2-2, 72.), Stocker (2-3, 89.)

Ez is érdekelhet

Lezuhant egy Airbus A320-as utasszállító repülőgép Karacsi lakónegyede felett, 98 ember meghalt

borsonline.hu

Elérkezett a pillanat, amire mindenki várt: óriási örömhírt jelentett be Krausz Gábor és Mikes Anna – fotó!

magyarnemzet.hu

Megszólalt az orosz védelmi miniszter a Moszkva és a NATO közötti háborúval kapcsolatban