Létrehozva: 2017.09.01.

Győzött a fociválogatott, mégis nagy a baj

Tavaly november óta elõször szerzett gólt és nyert is Bernd Storck csapata. Két rossz hír árnyékolja be a sikert.

Sikerült valamicskét jóvátenni az andorrai lebőgés után: a magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 3-1-re legyőzte Lettországot a vb-selejtezők hetedik fordulójában.

A majdnem telt házas Groupama Arénában jól kezdett Bernd Storck csapata: Kádár Tamás már a 6. percben gólt fejelt. Ez volt a mieink első gólja tavaly november (Magyarország-Andorra 4-0) óta. Húsz perccel később Szalai Ádám szintén fejjel megduplázta az előnyt, de a szünetig Korhut Mihály hibája után szépítettek a csoportban sereghajtó lettek.

A második félidő elején Gulácsi Péter két bravúrral tartotta meg a magyar vezetést. Az egyre durvábban játszó vendégcsapat aztán a saját kapuja előtt már gólerősebbnek bizonyult: Solovjovs öngóljával alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Ennél sokkal rosszabb hír, hogy első számú csatárunk, Szalai Ádám megsérült a második félidőben. A jobbhátvéd Bese Barnabás pedig egy rossz játékvezetői ítélet miatt, a tévesen kapott sárga lapja miatt lesz kénytelen kihagyni a vasárnapi, Portugália elleni meccset.

Vb-selejtező, 7. forduló

Magyarország-Lettország 3-1 (2-1)

Gólok: Kádár (6.), Szalai (26.), Solovjovs (öngól, 68.), ill. Freimanis (40.)

MAGYARORSZÁG: Gulácsi - Bese, Guzmics, Kádár, Korhut - Nagy Á., Pátkai - Varga R. (Lovrencsics G., 86.), Stieber (Elek, 74.), Dzsudzsák - Szalai (Böde, 66.)

A B csoport további eredményei: Portugália-Feröer 5-1, Svájc-Andorra 3-0
Az állás: 1. Svájc 21 pont, 2. Portugália 18, 3. Magyarország 10, 4. Feröer 5, 5. Andorra 4, 6. Lettország 3

Újabb leleplezés: A NATO már bevonult Ukrajnába – küszöbön a III. világháború

Egyre többen halnak meg szex közben, és már kezdik sejteni, miért

Szülinapos: hatéves lett Lajos herceg. Tündéri, mivel készült neki Katalin hercegné – Galéria

Nagy dobásra készül Putyin: megkapja az orosz haderő a csúcsmodern „Prométheuszt”

Ez lenne a világ legrövidebb IQ-tesztje? Csupán egyetlen kérdésből áll, mégis sokakon kifog

Ha a Gazprom lesz a Ferencváros fő szponzora jövő évtől, az nagyobb szégyen, mint Győzike újdonsült állandó jelenléte a VIP-ban...

Fejjel lefelé mutogatja a hatalmas melleit Sydney Sweeney - fotók

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)