Létrehozva: 2017.01.20.

Hatalmas égéstől menekülnek a kézisek

Most kezdõdik a világbajnokság legfontosabb szakasza a magyar férfikézilabda-válogatott számára. Innentõl minden meccs sorsdöntõ, cél a negyeddöntõ. Így juthatunk a nyolc közé.

A magyar kézilabda-válogatott péntek este sorsdöntő mérkőzést játszik a franciaországi világbajnokságon. Az ellenfél Fehéroroszország lesz, amely akár a továbbjutástól is elütheti válogatottunkat.

A magyar csapat igazi arcát egyelőre nem ismerhettük meg, mivel a két végső győzelemre esélyes együttestől (Németország, Horvátország) simán kikapott, míg a gyengébb ellenfeleket (Chile, Szaúd-Arábia) magabiztosan megverte.

Magyarország számára gyakorlatilag most kezdődik a világbajnokság. A csapat nem titkolt célja, hogy bejusson a negyeddöntőbe, ehhez minden bizonnyal a svéd válogatottat kell kiejteni. Megmutatjuk, mi kell ahhoz, hogy ott legyünk a legjobb nyolcban.

Nagy László visszatérhet

A magyar válogatott klasszisa, Nagy László eddig mindössze 18 percet töltött a pályán. A Veszprém sztárjátékosa a németek elleni nyitó meccsen szenvedett sérülést, a bokája ficamodott ki. Bár sérülése nem súlyos, nem kockáztatták Nagy játékát, sőt a játékos átmenetileg a keretből is kikerült.

A sérült testrészt folyamatosan kezelték, így a 35 éves átlövő minden bizonnyal a svédek ellen már visszatérhet, ha mégsem, akkor Gulyás Péter marad a keretben. Egy dolog biztos, Nagy László nem sérülten szeretne búcsúzni talán élete utolsó válogatott tornájától.

Revans a svédek ellen

Ha Magyarország a harmadik helyen jut tovább, akkor a D csoport második helyezettje lesz válogatottunk ellenfele. Erre a legnagyobb esélye Svédországnak van, akikkel szemben nem őriz szép emlékeket a magyar csapat.

A 2012-es londoni olimpián a két együttes az elődöntőben találkozott, akkor a svédek mindössze egy góllal, 27-26 arányban nyertek. A két válogatott eddig kilencszer nézett szembe egymással a vébék történelmében, Svédország hatszor nyert, egy döntetlen mellett két magyar siker született.

Rögös út

Nagy tétje van a ma esti Fehéroroszország elleni meccsnek. Ha válogatottunk kikap, és Chile megveri a csoport utolsó helyén álló Szaúd-Arábiát, akkor három csapatnak is 4 pontja lesz. Ebben az esetben mini táblázat dönt a magyarok, a fehéroroszok és Chile között. Mivel körbeverésről beszélünk, ezért az egymás elleni gólkülönbség rangsorol.

Ha Magyarország nyer, döntetlent játszik vagy kevesebb, mint öt góllal kap ki Fehéroroszországtól, akkor megvan a harmadik hely. Ha öt vagy hat góllal kapnánk ki, akkor negyedik helyen jutnánk tovább, ennél súlyosabb vereség esetén pedig csomagolhatna válogatottunk.

Hihetetlen hazugságokat terjesztenek VV Fanniról

Itt van Oroszország döbbenetes válasza az atomfenyegetésre

Durva együttállásra figyelmeztet a magyar főboszorkány: "Hatását az egész emberiség érezni fogja"

Eddig szidták érte, most fél Európa Magyarország útját választotta

Galajfű, a pajzsmirigy doktora: ezért érdemes a teáját fogyasztani

Drága, nem halad és a környezetvédelmi haszna is megkérdőjelezhető – páros lábbal szálltak bele az e-autózásba

Zelenszkij ezzel a gátlástalan trükkel akarja kirobbantani a harmadik világháborút