Létrehozva: 2019.05.10.

Hihetetlen siker született, egész Európa a magyarokat csodálja

Az oroszokat is legyõzték hibátlanul menetelõ fiatal focistáink. Irány a negyeddöntõ az Eb-n!

Portugália (1-0), majd Izland (2-1) után, végletekig izgalmas és fordulatos meccsen Oroszországot is legyőzte a magyar U17-es labdarúgó-válogatott az írországi Európa-bajnokságon.

Preisinger Sándor szövetségi edző csapata hátrányból felállva, drámai végjátékkal, a győztes gólt a 94. percben belőve 3-2-re nyert utolsó csoportmérkőzésén. A duplázó Németh András volt a találkozó hőse, a két gólja között Major Sámuel is betalált az ellenfél kapujába.

A már korábban továbbjutott, így több kulcsemberét pihentető magyar csapat eddig tarol: pontveszteség nélkül, csoportelsőként lépett tovább a torna legjobb nyolcas mezőnyébe. Ott hétfőn a D csoport második helyezettje - az olasz vagy a spanyol válogatott - ellen mérkőzik az elődöntőbe és egyben a brazíliai világbajnokságra jutásért.

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 9 pont, 2. Portugália 6, 3. Izland 3, 4. Oroszország 0