Létrehozva: 2016.12.08.

Hosszú Katinka történelmet írt. Nincs nála jobb!

Úszónõnknél több aranyat senki sem szerzett.

A kanadai Windsorban zajló rövid pályás úszó világbajnokság második napján Hosszú Katinka két számban is nyert, és miután az első napon is remekelt, eldőlt,

ő lett minden idők legeredményesebb női versenyzője a rövid pályás vb-k történetében.

Háromszoros olimpiai bajnok úszónőnk 200 pillangón és 100 háton is elsőként csapott célba, ezzel megszerezte 8. és 9. aranyát ezeken a tornákon és lehagyta Jenny Thompsont, aki nyolc elsőséggel állt eddig, de az amerikai úszó már nem versenyez.

Az "összetett" listát a Rióban balhéba keveredő Ryan Lochte vezeti 14 győzelemmel, de ő eltiltása miatt csak a később tud hozzátenni a gyűjteményéhez. Katinka teljesítménye már így is óriási, nem meglepő, hogy a Magyar Úszószövetség a Facebook-oldalán Katinka történelmi aranyaiként jellemezte a teljesítményt.

A vb második napján Jakabos Zsuzsanna sajnos nem jutott döntőbe 100 gyorson. A Lobanovszkij Maxim, Telegdy Ádám, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Evelyn összetételű magyar csapat viszont igen, ők hetedikek lett a 4x50-es vegyes gyorsváltóban.