Létrehozva: 2021.11.04.

Utolsó esély, több hiba nem fér bele a Ferencvárosnak

A Ferencváros ma este a Celticet fogadja a labdarúgó Európa-liga csoportküzdelmeinek negyedik fordulójában. Csak győzelemmel marad reális esélye a magyar csapatnak a továbbjutásra.

Három kör után pont nélkül áll a Ferencváros az Európa-liga csoportjában. A zöld-fehérek ma este a Celtic ellen a Groupama Arénában játszanak.

A Fradinak kizárólag győzelemmel marad reális esélye a továbbjutó helyek megszerzésére. Amennyiben 2-0-ra, vagy nagyobb különbséggel nyerne, akkor aktuális riválisát, a Celticet megelőzve feljönne a harmadik helyre, ami a végelszámolásnál azt eredményezné, hogy átkerül a Konferencia-liga tavaszi, kieséses szakaszába.

Egygólos sikerrel – az egymás elleni eredmények miatt – a Celtic maradna a harmadik, és az FTC akkor tudna előzni a későbbiekben, ha az ötödik és hatodik körben egy ponttal többet gyűjtene, mint a Celtic. Vereséggel a Ferencváros biztosan a csoport utolsó helyén végezne, míg döntetlennel csak úgy tudna feljönni a harmadik helyre, ha a hátralévő két fordulóban legalább négy pontot szerezne a Betis és Leverkusen ellen, miközben a Celtic minkétszer kikapna.

Sigér Dávid tavaly gólt lőtt a Celticnek a Bajnokok Ligája-selejtezőben, de ma este sérülés miatt nem léphet pályára a Ferencvárosban. A Metropolnak elmondta, társai esélyesek a győzelemre.

„A legfontosabb, hogy legrosszabb esetben is döntetlenre álljon a mérkőzés, amikor az utolsó 20-25 percre fordulunk, ami nyilván nekünk kevés, mert győzelmet szeretnénk elérni – fogalmazott Sigér. – Ezzel szemben a skótok alighanem arra készülnek, hogy olyan eredménnyel távozzanak Budapestről, aminek köszönhetően övék maradhat a harmadik hely. Nehéz 90 perc vár ránk, fontos lesz az egységes csapatteljesítmény.”

Legutóbb a Lokinak sikerült

Magyar csapat legutóbb 17 éve élte meg a tavaszi folytatást a nemzetközi porondon. A 2003/04-es idényben az UEFA-kupában a Debrecen jutott tovább. Ezúttal az EL-csoport három helye ér továbbjutást, a csoport első helyezettje nyolcaddöntőbe jut, míg a második a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikjának egyikével játszik a 16 közé kerülésért. Az El-csoportharmadikok a Konferencia-liga egyenes kieséses szakaszában folytatják.