Létrehozva: 2016.08.31.

Itt a válasz, ezért lett utolsó Hosszú Katinka

Ritkán történik meg vele ilyesmi. Pánikra azért nincsen semmi ok.

Háromszoros olimpiai bajnok úszókirálynőnk, Hosszú Katinka a berlini Világkupán is halomra nyerte magát, de az utolsóként bevállalt számában utolsó lett. Mi lehet ennek az oka?

Katinka az erősebb számaiban tarolt, 200 háton, vegyesen és gyorson is első lett, 50 háton csak egy ember előzte meg, 100 pillangón pedig harmadikként csapott célba. Levezetésként elindult 800 gyorson is, ez számára már maratoni távnak számít, így nem is meglepő, hogy ötödikként ért célba.

Az Iron Lady nagyon ritkán áll rajthoz ebben a számban, nyilván csak szeretett volna levezetni a versenynap után, összekötötte a kellemest a hasznossal, mert így nem egyedül kellett úszkálnia a medencében, mellette voltak a versenyzőtársai is.

A magyar szurkolóknak is megköszönte a biztatást a tegnapi nap után:

Azért 800 gyorson is van fejlődési lehetőség, Hosszú akár kérhetne tippeket is Kapás Boglárkától, aki ebben a számban lett bronzérmes a riói olimpián, Európa-bajnokságon pedig kétszer is aranyérmes lett ezen a távon az UTE kiválósága.

Szánalmasan sikertelen lett Magyar Péter akciója, alig néhány százan tüntikéztek