Létrehozva: 2016.09.16.

Kemény szavak! Betelt a pohár a magyar edzőlegendánál

Gusztustalan csalás történt. Mi lesz így a magyar sikersportággal?

Dr. Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke saját applikációján sem ment el szó nélkül a hollandiai junior Európa-bajnokságon történt botrány mellett. Nem csak a magyar fiatalok elcsalt negyeddöntője miatt dühöng, de imádott sportága komolyságáért és jövőjéért is aggódik.

A pólóválogatott élén három olimpiai aranyérmet nyert szakember rendkívül érzelemdús írást tett közzé. Alább ezt változtatás nélkül idézzük:

„A szövetségi kapitány azt mondta, ez vicces, én azt mondom, ez gusztustalan!

Természetesen a férfi junior Európa-bajnokság negyeddöntőjéről van szó…

Egy olyan negyeddöntőről, amely új dimenziót hozott a sportágba.
Ötven éve vagyok a vízilabdában, de olyat még nem láttam, nem hallottam, hogy a szubjektivitás a gólok számolásában is megnyilvánuljon, és az eredményjelző táblára is kikerüljön – tudomásom szerint ezt megelőzően sem történt ilyen.
Hollandiában csütörtökön igen, ezt is megéltük…

A sportág szépsége, sármja és népszerűsége abban a fajta szubjektivitásban is kereshető, amely a játékvezetők ítéleteiben jelentkezik. Évszázados hagyomány, hogy azon vitatkozunk, támadófault, kiállítás vagy büntető éppen a helyes ítélet egy adott szituációban – a póló ettől is szép, ettől is népszerű, nem csak a jóképű vízilabdázók miatt.

És most új dimenziót nyitottunk. Olyat, ami a grundon szokott lenni, ahol a fehérek azt mondják, 4–3 az eredmény, mire a pirosak kontráznak, nem igaz, mert 4–4. Eltér a matek, de ott nincs zsűri, nincsenek ellenőrök, legkevésbé villanyújság…

De hogy egy junior Európa-bajnokság negyeddöntőjében eltér a matek, arra nincsenek szavak, a póló történetében sohasem fordult elő.

Hiába jár el a leírt szabályoknak megfelelően az Európai Úszószövetség szakmai bizottságának jelenlévő vezetője vagy képviselője, sem a játékosok edzője, sem a magyar pólósok elnöke nem tudja elmagyarázni a fiatal játékosoknak, hogy ha 24 gólból 12-t ők lőttek, akkor miért kell újrajátszani az utolsó negyed felét mínusz kettőről emberhátrányban. Senki sem tudja elmagyarázni nekik, miért nem lőhették, lőhetik az ötmétereseket az elődöntőbe jutásért. Ezek a gyerekek évek óta napi sok-sok órát edzenek, tudnak veszíteni is, de ha nem kapnak több gólt, mint amennyit lőttek, akkor képtelenek felfogni, miért veszítették el a mérkőzést. A mínusz kettőről, emberhátrányban újrajátszott fél negyedben nem volt esélyük.

Ameddig a hatalomvezérelt közreműködői réteg négy percen keresztül nem veszi figyelembe, hogy egy edző jelzi a zsűri hibáját, addig a nemzetközi vízilabda saját magát kérdőjelezi meg!

Az új dimenzió azt jelenti, hogy a sportszervezet a gólok hazug számolásával a saját szabályaiba kapaszkodásával legalizálta az illegalitást.”

Krumpliszsákként dőlt el a brutálisan fejberúgott focista - videó

Kiskorú veszélyeztetése és személyi szabadság megsértésének gyanúja miatt feljelentést tettek Varga Judit interjúja után

metropol.hu

„Szoboszlai két gólja nem számított" - a szakértő elárulta, mennyit ér a válogatott két győzelme

A húsvéti szent három nap: ebben a felfokozott állapotban jó lesz elcsendesedni

Váratlan fordulat: Harry ülhet a trónra a nagybeteg Katalin miatt