Létrehozva: 2016.11.27.

Nem történt csoda, új világbajnokot avattak az F1-ben!

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a német versenyzõ 12 pontos elõnye. A 2009-es vb-gyõztes nem tudta befejezni utolsó versenyét.

Hiába nyert Lewis Hamilton Abu-Dzabiban, Nico Rosberg lett a Forma–1 világbajnoka 2016-ban!

A német pilóta lett a második, így bőven elég volt az a 12 pontos előny, amivel az utolsó versenyre megérkezett.

Az időmérő edzésen Hamilton volt a leggyorsabb, Rosberg nem maradt el tőle sokkal. A rajt után sem szakadt el a brit címvédőtől a német, aki elé az első kerékcserék után bejött Max Verstappen (aki a rajtnál hátracsúszott), de a harmadik hely is elég lett volna Rosbergnek a világbajnoki címhez, ám még a pályán megelőzte a hollandot.

Mindeközben feladta a versenyt Jenson Button. A 2009-es világbajnok már korábban bejelentette, hogy a következő szezont biztosan kihagyja. Jövőre Felipe Massa sem lesz ott a mezőnyben, a brazil versenyző (aki 2008-ban nagyon közel volt ahhoz, hogy világbajnok legyen) a Williamstől vonul vissza.

Visszatérve a futamra, Hamiltonnak egyetlen fegyvere maradt, próbált lassabban menni annál, mint amit tud, így feltorlaszolva a mögötte haladó mezőnyt, abban bízva, hogy a Rosberg mögött érkezők egy idő után támadó helyzetbe kerülnek. Viszont ez sem jött be, hiszen senki nem akart közel kerülni az előtte lévőhöz túlságosan, mert a szélárnyékban nagyon gyorsan elkoptak volna a gumik, főleg az elsők.

A második kerékcserék után sem változott a helyzet, sőt, a Red Bullok és a Ferrarik távol voltak Rosbergtől, aki egyre inkább esett rá Hamilton nyakára.

A végére Vettel szuperlágy gumikon feljött a Mercedesekre, Hamiltonra többször is rászóltak, hogy menjen gyorsabban. A sorrend végül nem változott, Hamilton nyert, Rosberg lett a második, Vettel a harmadik. A futamsiker nem lett meg végül így a németnek, de ez most a legkevésbé érdekelte, cserébe övé lett a világbajnoki cím (a csapat világbajnokságot már sokkal korábban begyűjtötte a Mercedes).

A Forma–1 történetében Rosberg a harmadik német pilóta, aki világbajnok tudott lenni legalább egyszer Michael Schumacher és Sebastian Vettel után. Hármójuknak együtt 12 vb-címe van (Schumacher hétszer, Vettel négyszer lett első).