Létrehozva: 2020.09.16.

Újabb szenzációs Fradi-siker, egy lépésre a BL-csoportkörtől a magyar bajnok

A magyar bajnok kiejtette a horvát Dinamo Zagrebet a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében.

A Fradi a Celtic után újabb sztárcsapatot búcsúztatott, ezúttal a horvát Dinamo Zagrebet győzte le 2-1-re. A zöld-fehérek ennek a sikernek köszönhetően bejutottak az utolsó selejtezőkörbe a BL-ben, ahol a Qarabag-Molde párharc győztesével játszanak. Amennyiben azt a párharcot sikerrel veszi a Ferencváros, ott lesz a Bajnokok Ligája főtábláján, vereség esetén az Európa-liga csoportkörében folytatja.

Lovrencsics korán vezetést szerzett a Fradinak
Fotó: MTI

Nézők ugyan nem lehettek a lelátón, mégis a fradisták hangjától volt hangos a Groupama Aréna, miután a drukkerek a stadion mellett buzdították kedvenceiket.

A Ferencváros már a 2. percben vezetést szerzett, a csapatkapitány, Lovrencsics Gergő góljával, erre a 23. percben válaszolt a horvát bajnok.

A Fradi vezető gólja:

A második félidő 65. percében a nyáron igazolt Uzuni találatával újra vezetett a magyar bajnok (2-1).

Uzuni átszáguldott a pályán:

Az eredmény már nem változott, a Ferencváros teljesen megérdemelten jutott tovább. Az idei BL-szezonban a svéd Djurgardent, a skót Celticet és a Dinamo Zagrebet verte ki eddig a Fradi, és már csak egy lépés választja el a nagy álomtól. Az utolsó selejtezőkör már oda-visszavágós rendszerben zajlik.