Létrehozva: 2019.07.17.

Káosz a vizes-vébén, szemen rúgták a magyar úszót

Hõsiesen küzdött tovább Rohács Réka, pedig ezután alig látott. A verseny vége sem volt sima.

Több szempontból is nehéz körülmények között végzett a 18. helyen Rohács Réka a nyíltvízi úszók női 5 kilométeres versenyében a dél-koreai világbajnokságon. Az 58:14.8-as idejével közvetlenül a 17. Olasz Anna (58.:12.2) mögött célba csapó 19 éves magyar úszónő a párás időben a középmezőnyben haladt, amikor rúgás érte a fején.

A második körben megrúgták a szemem, onnantól kezdve nekem egy nagy homály volt az egész.

Ezért is kaptam sárga lapot, mert nem láttam semmit, és így átúsztam néhány emberen, bár az én negyvenkilenc kilómmal nehéz lenne lenyomnom hatvan kilós úszókat. Nagyon erős volt az iram, de azért szerencsére sikerült tartani"

- nyilatkozta Rohács Réka, miután az időmérő rendszer káosza után, hosszú percek után derült csak ki a végeredmény.

Rohács Réka sárga lapja

„Azt hitték, direkt le akartam nyomni másokat.” Rohács Réka annyira iparkodott a célba, hogy végül sárga lappal jutalmazták. A futamról részletesen itt olvashatsz: http://bit.ly/2GfAGSq

Közzétette: M4Sport – 2019. július 16., kedd

A nyíltvízi úszók küzdelmei csütörtökön a csapatversennyel folytatódnak.