Létrehozva: 2018.02.02.

Fucsovics sérülten küzdött, vérét adta a csapatért

Fucsovics Márton a sikeres Australian Open-szereplés után a magyar férfi tenisz-válogatottban játszott.

Fucsovics Márton a belgák második számú teniszezője, Ruben Bemelmans ellen kezdett pénteken a liege-i Belgium-Magyarország Davis Kupa-nyolcaddöntőben.

Az első játszmát szoros csatában a belga 6:4-re megnyerte, majd a másodikban is éles harcot vívtak, végül Fucsovics egyenlített (6:4).

A harmadik menet rövidítésbe torkolt, Bemelmans 7:6-ra hozta, így Belgium 2-1-re vezetett a megnyert játszmákat tekintve. Sajnos a negyedik játszmában eldőlt a meccs, a hazaiak teniszezője 6:3-ra győzött. Ez azt jelenti, hogy Belgium 1-0-ra vezetett a párharcban.

Fucsovics nincs ideális fizikai állapotban, napok óta lábujj-sérüléssel küzd. Ráadásul a Bemelmans elleni meccsen elcsúszott, megsérült a térde, ápolni kellett a vérző lábát.

A pénteki második mérkőzésen a világranglista 204. helyén álló Balázs Attila a hetedik helyezett David Goffinnel játszott, és három szettben kikapott, így már 2-0 a belgáknak.

Szombaton a párosok találkozójával folytatódik a belga-magyar párharc.

Még egy helyben állni is nehéz a világ legmeredekebb utcáján - képek

Egyre drámaibb világháborús helyzet: hadüzenetet küldött egy európai uniós NATO-ország az oroszoknak

Itt a bizonyíték: Niedermüller Péter valóban a saját veje, Horn Gábor üzleti köreit látta el sokmilliós megbízással