Szerző MM

Létrehozva: 2024.03.26.
Módosítva: 2024.03.27.

Tart a Szoboszlai-mágia, nyert a kísérleti válogatott is

Felforgatta csapatát Marco Rossi, de így is győzött a magyar válogatott Koszovó ellen. Teltházas sikerrel hízott tovább a veretlenségi sorozat.

Idei második mérkőzését megnyerte hazai pályán a magyar labdarúgóválogatott, amely megint Szoboszlai Dominik főszereplésével, története első Koszovó elleni összecsapásával búcsúzott Budapesttől a nyári Európa-bajnokság előtt.

20240326__MI_059
Szoboszlai ismét vezér volt Fotó: Mirkó István

Marco Rossi szövetségi kapitány keretéből Willi Orbán után Kerkez Milos és Sallai Roland is megsérült, és a múlt pénteki, törökök elleni győztes (1-0) összeállításhoz képest minden csapatrészben változott. Az újra teltházas Puskás Arénában rendezett felkészülési meccsen Gulácsi Péter helyett ezúttal Dibusz Dénes védett; előtte Balogh Botond helyett Dárdai Márton kezdett; Nego Loicot a középpálya jobb oldalán Bolla Bendegúz, Schäfer Andrást középen Callum Styles, Kerkezt a bal szélen Nagy Zsolt váltotta; a támadók között Sallai helyett Gazdag Dániel kapott lehetőséget; Varga Barnabás posztján pedig Ádám Martin játszott.

A felforgatott összeállítás remélhetőleg segített Rossinak a kísérletezgetésben, fontos tapasztalatokat gyűjthetett több játékosáról – de a csapatjátékba sok hiba csúszott. Az első félidőben a német Franco Foda vezényelte koszovóiak támadtak valamivel veszélyesebben, igaz, valamirevaló védeni valója egyik kapusnak sem akadt a szünetig.

A fordulás után Rossi hármas cseréje (Nagy, Gazdag és Ádám helyére Schäfer, Kleinheisler és Varga állt be) javított a támadójátékon: előbb Bolla bombázott kapu fölé, majd az 58. percben a becserélt Schäfer jobbról visszapasszolt labdáját lőtte Szoboszlai 10 méterről a koszovóiak kapujának bal oldalába (1-0). A Liverpool 23 éves középpályásának ez volt a 12. gólja a 40. válogatott meccsén.

A hajrában aztán Lang mesteri átadásából Nagy Zsolt állította be a 2-0-s végeredményt.

Felkészülési mérkőzés

Magyarország–Koszovó 2-0 (0-0)

Puskás Aréna, 57 ezer néző. Vezette: Hategan (román)

Magyarország: Dibusz – Lang, Dárdai, Szalai – Bolla (Nego, 68.), Nagy Á. (Schäfer, a szünetben), Styles (Vancsa, 84.), Nagy Zs. (Mocsi, 88.) – Szoboszlai, Gazdag (Kleinheisler, a szünetben) – Ádám (Varga, a szünetben)

Gólszerző: Szoboszlai (58.), Nagy Zs. (86.)

A Rossi-csapat őrzi tavaly szeptember – éppen Szoboszlai csapatkapitányi kinevezése – óta tartó, immár sorozatban 14 meccset számláló veretlenségét.

A posztjára 2018 nyarán kinevezett olasz-magyar szakvezető utolérte a kapitányok örökranglistáján harmadik Mészöly Kálmánt (mindketten 61 mérkőzésen dirigáltak), és már csak Sebes Gusztáv (69) és Baróti Lajos (117) irányította nála többször a magyar válogatottat.

Szoboszlai Dominik meccs után nyilatkozata:

Válogatottunk következő meccsei:

Június 4., Dublin: Írország–Magyarország (felkészülési)

Június 8., Debrecen: Magyarország–Izrael (felkészülési)

(Az Eb június 14-én kezdődik, a mieink másnap, Kölnben kezdenek Svájc ellen.)

Ez is érdekelhet

Tovább tart a veszprémi kézilabdabotrány, a dánok képtelenek elfogadni a vereséget

Ördög Nóra hivatalosan is bejelentette: Vége

borsonline.hu

3 csillagjegy, akiknek május elejéig sosem látott karmikus szerencsében lesz része

mandiner.hu

Meghökkentő összeget sikerült elutalnia egy monacói bankszámlára a Lánchídbotrány kulcsfigurájának

Drámai fordulattal ért véget a Házasság első látásra

hirtv.hu

Pentagon-tanácsadó: elkerülhetetlen az ukránok veresége, ezután pedig a szomszédokhoz csatolhatnak területeket