KIAJOBB

Szerző ML

Létrehozva: 2024.03.31.

Fontos meccs jön, Szoboszlai Dominik újra nagyot alakíthat Liverpoolban

A válogatott szünet után újra a klubfutballé a főszerep, a Liverpool vasárnap délután (15:00, Spíler1) a Brightont fogadja. Szoboszlai Dominikék egy esetleges győzelemmel óriási esélyt kapnak.

Az elmúlt napok a válogatott összecsapásokról szóltak, Magyarország Törökországot és Koszovót is legyőzte, ezzel tovább őrzi hihetetlen veretlenségi sorozatát (14 mérkőzés). Mostantól újra a klubfutballé a főszerep, vasárnap délután a Liverpool a Brightont fogadja a Premier League 30. fordulójában (15:00, tv: Spíler1).

Szoboszlai Dominik remekül játszott ősszel a Brighton ellen  Fotó: AFP

A bajnokságot jelenleg az Arsenal vezeti 64 ponttal, a Liverpoolnak szintén annyi van, de rosszabb gólkülönbsége miatt jelenleg csak ezüstérmes. A címvédő Manchester City 63 ponttal áll a harmadik helyen, a negyedik Aston Villa már nagyobb lemaradásban van (56 pont). A Liverpool-Brighton meccs után az Arsenal és a Manchester City egymás ellen játszik majd. Ha az Arsenal pontokat veszít, akkor a Liverpool a Brighton elleni esetleges győzelmével az élre állhat.

Hiába azonban a hazai pálya előnye, a Liverpool számára így sem ígérkezik könnyűnek a Brighton elleni párharc. Szoboszlai csapata az idei 28 bajnokijából mindössze kilencszer vesztett pontot, ebben benne van a tavaly októberi, 2-2-es döntetlen Brightonban. Szoboszlai azon a meccsen nagyszerűen játszott. Az első liverpooli gól előkészítésében nagy szerepe volt, majd egy szép labdaszerzést követően buktatták a tizenhatoson belül, az ebből megítélt tizenegyest pedig Mohamed Szalah értékesítette. Ezen felül Luís Diazt és Ryan Gravenberchet is ziccerbe hozta, utóbbinak azonban sikerült kihagynia a kihagyhatatlant, a Brighton pedig a mérkőzés hajrájában egyenlített.

A kék-fehér mezes klubhoz egy furcsa statisztika is köti Szoboszlait. A tétmérkőzéseket figyelembe véve egyedüliként itt kapott sárga lapot, a maradék 32 összecsapását megúszta figyelmeztetés nélkül.