KIAJOBB

Szerző LL

Létrehozva: 2024.04.14.

Oda Szoboszlai nagy álma? Újabb fronton bukott el a Liverpool

Szoboszlai Dominik sem segített a padlóra került Liverpoolon. A kispadon kezdett, majd a szünetben állt be, amikor már "égett a ház". Elúszhatott az áhított bajnoki cím.

A csütörtöki, Atalanta elleni (0-3) gyengébb teljesítménye után Jürgen Klopp vezetőedző szusszanásnyi pihenőt adott Szoboszlai Dominiknak. A Liverpool magyar válogatott középpályása a kispadon kezdett vasárnap a Crystal Palace elleni hazai mérkőzésen, az angol labdarúgó Premier League 33. fordulójában, de Klopp már a szünettől számított rá, tőle remélte a segítséget.

Szoboszlai (balra) a második félidőben kapott játéklehetőséget, amikor mág "égett a ház"
Szoboszlai (balra) álma az angol bajnoki cím megnyerése: az idei lehetőség most úszhatott el?       Fotó: AFP

A bajnoki címért a Manchester Cityvel és az Arsenallal küzdő Klopp-csapat láthatóan nem tért még magához az olaszoktól kapott kiütésből: a kritizált Szoboszlai nélkül már a 14. percben hátrányba került (0-1). A kiesőzóna közeléből menekülő vendégcsapat gólját Eberechi Eze lőtte. Sőt, rövidesen a 0-2 is csak millimétereken múlt: Andy Robertson a gólvonalról kanalazta ki a labdát Jean-Philippe Mateta ziccere után. Persze a Liverpool minden másnál többször fordított már vert helyzetből, de most a szünetig az egyenlítéshez is csak közel került Endo Vataru kapufájánál.

A második félidőre rögtön be is állt Szoboszlai a bajba került csapatába, éppen a japán légiós helyére. Gólszerzési helyzetből több is lett, többször a magyar játékos hathatós közreműködésével, de a Vörösök hiába támadtak egyre nagyobb elánnal a pontmentésért, hol rosszul céloztak, hol a vendégkapus, Dean Henderson védett káprázatos bravúrokkal.

Sokkoló hazai vereségével (bajnokin ilyenre közel másfél éve nem volt példa az Anfield Roadon!) a legrosszabbkor hibázó Liverpool lépéshátrányba került a bajnoki versenyfutásban. Pedig Szoboszlai sokszor elmondta, hogy ez a legfőbb céljuk.

Szörnyű napra emlékeztek

A kezdés előtt Liverpoolban megemlékeztek a 35 évvel ezelőtti Hillsborough-tragédiáról. 97 szurkoló életébe került, hogy a sheffieldi stadion túlzsúfolt volt az 1989. április 15-ei, Nottingham elleni FA-kupa-elődöntőn).

Szoboszlaiék legközelebb csütörtökön (21.00, tv: M4 Sport), az Atalanta vendégeként próbálják megfordítani a veszni látszó Európa-liga-negyeddöntős párharcukat, a bajnokságban pedig három nappal később a Fulhamhez látogatnak.