Létrehozva: 2020.09.23.

Bosszús lehet a Fradi, óriási esélyt szalasztott el a BL-ben

A Ferencváros a Molde otthonában lépett pályára a labdarúgó Bajnokok Ligája playoff körének első mérkőzésén.

A Ferencváros 3-3-ra végzett a Molde otthonában a Bajnokok Ligája playoff körének első meccsén. A magyar együttes bosszús lehet, mert óriási esélyt szalasztott el, hiszen 2-0-ra vezetett.

Franck Boli, a Ferencváros játékosa már a 7. percben betalált
Fotó: MTI

A magyar csapat a 7. percben szerezte meg a vezetést, Botka jobbról középre küldte a labdát, amit Boli négy méterről a hálóba belsőzött (0-1). Az FTC uralta az első félidőt, kontrollálta a meccset, a Moldénak ekkor még nem volt kaput eltaláló lövése.

Boli gólja

Az 52. percben növelte az előnyét az FTC, ismét Botka volt az előkészítő, ezúttal magasan tekerte középre a labdát, Uzuni pedig 11 méterről a jobb sarokba csúsztatott (0-2).

Uzuni gólja

Három perccel később szépített a Molde, egy szöglet után James öt méterről a hálóba fejelt (1-2). A 65. percben egyenlített a norvég csapat, Eikrem kapásból lőtt a Fradi kapujába (2-2). A 83. percben már a Molde vezetett, Ellingsen bólintotta a labdát a bal sarokba (3-2). A 87. percben egy kezezés után büntetőhöz jutott a Ferencváros, és Haratyin gólra váltotta a 11-est (3-3).

Haratyin gólja

A párharcnak óriási anyagi tétje is van, hiszen a BL csoportkörébe jutás jelentősen több pénzt ér, mint a vesztesnek az Európa-liga főtábláján való szereplés: mindkét csapat eddig 6,4 millió eurót (körülbelül 2,3 milliárd forint) keresett a selejtezőben. Amelyik gárda innen továbbmegy, az további 15,25 millió euróval (5,5 milliárd forint) gazdagodik, míg az EL-csoportkör „csak” 2,92 millió eurót (1 milliárd forint) ér.

A visszavágót jövő kedden Budapesten játsszák.