Létrehozva: 2021.08.04.

Ő lesz minden idők legsikeresebb magyar olimpikonja? Néhány óra és kiderül

Egyik legsikeresebb olimpikonunkon a világ szeme. Klasszisunk soha nem látott bravúr küszöbére érkezett a tokiói ötkarikás játékokon.

Negyedik olimpiáján a női kajakkettesek 500 méteres versenyének bronzérmével nyitott Kozák Danuta, aki még két számban gyarapíthatja így is szép éremgyűjteményét. A fél kilométeres távon egyesben és a négyes tagjaként is megpróbálja megvédeni a riói bajnoki címét, öt évvel ezelőtt ugyanis triplázott. Ha a hátralévő két versenyén legalább még egyet megnyer – márpedig erre minden esélye megvan -, minden idők legeredményesebb magyar női olimpikonja lesz.

Kozák Danuta a nõi kajak egyesek 500 méteres versenyének elõfutamában
Fotó: MTI

A kajak-kenusok nyitónapján párosban nyert bronzérmével Kozák az örökranglistán utolérte Egerszegi Krisztinát: mindketten 5 arany- és 1-1 ezüst- és bronzérmet nyertek az olimpiákon. Már csak a legidősebb élő olimpiai bajnok, 100 éves legendás tornásznőnk, Keleti Ágnes van előtte, aki szintén 5-szörös aranyérmes, de emellett 3 ezüst- és 2 bronzérmet is nyert az ötkarikás játékokon.

Egerszegi megelőzéséhez Kozák Danutától elég egy újabb tokiói érem. Ahhoz viszont, hogy minden idők legsikeresebb magyar női olimpikonja legyen, K-1 vagy K-4 500-on legalább egyszer győznie kell.

„Ezúttal sem sikerült a rajtom, és nem mondom, hogy a versenyem tele volt erővel, de azért bíztató volt. Szerettem volna nyerni, mert így remélem, hogy jobb sorsolást, könnyebb ellenfeleket kapok”

- mondta Danuta az egyes megnyert előfutama után.

A küldetés a folytatásban sem tűnik lehetetlennek, de a Ferencváros sportolójára rendkívül kemény ellenfelek várnak. Egyesben többek között Csipes Tamara, az új-zélandi Lisa Carrington és a friss Európa-bajnok dán Emma Jörgensen lehetnek a legnagyobb riválisai.

Négyesben az előző két olimpián Magyarország nyerte az aranyérmet, és a mostani kvartettnek sem lehet más a célja, mint a győzelem.

A csütörtöki program kajak-kenuban

Középfutamok: 2.30: férfi K–1 200 m – Csizmadia Kolos 2.37: férfi K–1 200 m – Tótka Sándor 2.44: női C–1 200 m – Balla Virág 2.51: női C–1 200 m – Takács Kincső 2.58: női K–1 500 m – Csipes Tamara 3.05: női K–1 500 m – Kozák Danuta 3.34: férfi K–2 1000 m – Béke Kornél, Varga Ádám és Nádas Bence, Kopasz Bálint   Döntők: 4.35: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – B-döntő 4.42: férfi kajak egyes (K–1) 200 méter – A-döntő 4.50: női kenu egyes (C–1) 200 méter – B-döntő 4.57: női kenu egyes (C–1) 200 méter – A-döntő 5.15: női kajak egyes (K–1) 500 méter – C-döntő 5.22: női kajak egyes (K–1) 500 méter – B-döntő 5.29: női kajak egyes (K–1) 500 méter – A-döntő (Kozák? Csipes?) 5.47: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – B-döntő 5.55: férfi kajak páros (K–2) 1000 méter – A-döntő

Minden idők legnagyobb összeomlását produkálhatja a Paks

Fegyverekkel árasztja el Amerika Ukrajnát - küszöbön a világháború

Harry herceg elsírta magát III. Károly döntése miatt, ez volt az utolsó csepp a pohárban

Bekeményítettek a hazai autópályákon, mert amíg szépen kérték, senkit nem érdekelt

Házasság első látásra: Petra és András újra együtt!

Zelenszkij belenyúlt a darázsfészekbe: kényszeríteni akarja a külföldön tartózkodó ukránokat, hogy menjenek haza harcolni

Hoppá! Összejött a Kőgazdag Fiatalok két botrányhős sztárja? Dubajban romantikáznak

Kokaint találtak a népszerű diszkontlánc üzleteiben, gépfegyveres rendőrök szálltak ki a helyszínre

A hajszolt életvitel nem lehet kifogás, vedd komolyan a vashiányt (hirdetés)

Nem kérnek többet Manuelből: kiverte a biztosítékot a koncertje után a botrányos sztár