Létrehozva: 2016.07.05.

Õrjöngve szidta versenyzőit az F1-es csapatfőnök

Agyatlannak nevezte Hamiltont és Rosberget a világbajnok csapat vezetõje.

„Agyatlanok!” – így fakadt ki Toto Wolff, a Mercedes Forma–1-es csapatának főnöke azt követően, hogy két pilótájuk, Lewis Hamilton és Nico Rosberg részben roncsderbivé változtatta az Osztrák Nagydíjat. Az egymással kutyamacska-barátságban lévő két versenyző az utolsó körben akadt össze.

Az addig élen álló Rosberg első légterelője az ütközés következtében letört, s bár sérült autóval is folytatta, csak a 4. helyen ért célba. Hamilton viszont élt az ölébe hulló lehetőséggel, és megnyerte a spielbergi futamot.

A két pilóta nem először teszi tönkre egymás versenyét ebben az idényben: májusban Barcelonában a rajt után csúsztak össze, és kötöttek ki mindketten a kavicságyban. Volt egy koccanásuk Montrealban is, igaz, azt az affért kiesés nélkül megúszták.

Kakaskodásuk nem új keletű: két éve Spában a 2. körben „randevúztak”, Hamilton autója defektet kapott, s végül feladta, viszont Rosberg annak ellenére 2. lett, hogy megsérült a Mercedesének szárnya.

Úgy festünk, mint egy rakás idióta, és ami történt, totális tiszteletlenség azzal a másfél ezer emberrel szemben, akik a kocsik felkészítésén dolgoznak. Vállalniuk kell a felelősséget!

– dühöngött a legújabb botrány után Toto Wolff, aki korábban mereven elzárkózott attól, hogy csapatutasítással fékezze meg a két sztárversenyző önveszélyes ámokfutását. Emiatt házon belül is voltak vitái, például a legendás Niki Laudával.

Most azonban a csapatfőnök egyértelműen megfenyegette az önfejű pilótákat:

Torkig vagyok az egésszel!

– harsogta.

Nem a Hamilton, Rosberg párbaj a Forma–1 történek első különmeccse. Máig emlékezetes a két legenda, Ayrton Senna és Alain Prost rivalizálása, amelyet a 1989-es szuzukai Japán Nagydíjon koronáztak meg a felek. A 46. körben csapódott egymásnak a két McLaren, s bár Senna folytatni tudta a versenyt, sőt nyert is, utóbb megfosztották első helyétől, s ezzel elbukta a vb-címet.

De emlékezetesek maradnak Rubens Barrichello és Michael Schumacher ütközetei is. Kettejük versengésének legnagyobb botránya a 2002-es Osztrák Nagydíjhoz kötődik. Igaz, itt nem egymást ütötték ki, hanem Barrichellónak kellett az utolsó körben lelassítania, hogy a német érhessen be elsőként a célba.

A győztest akkor kifütyülte az osztrák közönség. Csakúgy, mint vasárnap Hamiltont.

Itt a nem várt fordulat, egyáltalán nem azt kapják Amerikától az ukránok, mint amire számítottak