Létrehozva: 2017.02.26.

Megható győzelem, elsírta magát a magyar teniszsztár

Nehéz idõszakot zárt le Babos Tímea, aki hazai pályán tudott tornát nyerni. Kiélezett meccset hozott a finálé.

Az első helyen kiemelt Babos Tímea nyerte meg a 250 ezer dollár (72,7 millió forint) összdíjazású budapesti női keménypályás tenisztornát. A magyar versenyző 6:7 (4-7), 6:4, 6:3-ra nyert Lucie Safarova ellen.

Babos nehéz időszakot zárt le ezzel a győzelemmel, 2017-ben sokáig meccset sem tudott nyerni egyesben. Most viszont senki sem tudta megállítani a budapesti tornán, bár a döntőben nem volt könnyű dolga – nem véletlenül könnyezte meg ezt a sikert.

A világranglistán 33. magyar játékos az első két szettben kőkemény csatát vívott 47. helyen álló ellenfelével, a harmadikban aztán kétszer is elvette Safarova adogatását, ami kulcsfontosságú volt. A nagyjából 1800 néző előtt lezajlott találkozó 2 óra 20 percig tartott.

A 23 éves Babos harmadik WTA-tornagyőzelmét aratta, előzőleg 2012-ben Monterreyben és 2015-ben Tajvanon diadalmaskodott egyesben.

Volt egy kis baj a szemből érkező teherautóval, a kamerás autó vezetője csak üvölteni tudott - videó

Őrjöngve káromkodott és üvöltözött a templomból épp kijövő emberekkel Magyar Péter - videó