Létrehozva: 2018.10.14.

Egy lépésre az álomtól, sorsdöntő meccs vár a focistáinkra

A magyar U19-es válogatott nem tudta legyõzni Koszovót, de Ausztria ellen kiharcolhatja az elitkörbe jutást.

Nem sikerült nyernie a magyar U19-es labdarúgó-válogatottnak a Koszovó elleni Eb-selejtezőn (0–0), így kedden, az Ausztria elleni mérkőzésen dől majd el a továbbjutás.

A mieink Szlovénia legyőzése után úgy léptek pályára, hogy tudták, győzelem esetén biztosan bejutnak az elitkörbe. Ennek szellemében végigtámadták az első félidőt, a kapufát kétszer is eltalálták, de gólt nem tudtak szerezni.

A szünet után a koszovóiak játéka feljavult, a magyar csapat pedig hiába küzdött nagyon, ziccereket nem igazán tudott kidolgozni. Kedden Ausztria ellen lehet javítani, már a döntetlen is továbbjutást érne.

„Azt kaptuk a mérkőzésen, amire számítottunk, egy határozottan, keményen és szervezetten védekező ellenféllel találtuk szemben magunkat. Az volt a célunk, hogy végig megtartsuk a stabil védekezést, ezt sikerült megvalósítanunk, de sajnos nem tudtuk feltörni ellenfelünk védekezését. A játékosok mindent megtettek a győzelem megszerzéséért, de sajnos ez ma nem jött össze, így az utolsó mérkőzés dönt a továbbjutásról”értékelt a mérkőzés után Németh Antal szövetségi edző.