Létrehozva: 2023.04.15.

Ki akarsz menni egy magyar focimeccsre? Mutatjuk, mit kell tenni!

Sokan attól riadnak vissza, hogy túl macerás a procedúra, most kiderül, könnyen áthidalható minden akadály az NB I-es labdarúgó mérkőzések kapcsán.

A labdarúgó NB I hajrájához közeledve egyre többen gondolkodhatják úgy, hogy spontán kilátogatnak egy NB I-es labdarúgó-mérkőzésre. Igenám, de az elmúlt időszakban rengeteg adminisztárciós akadályról, regisztrációs kötelességről lehet hallani, így sokan már a próbálkozás előtt feladják, jobb híján televízión nézik az összecsapásokat. Most megmutatjuk, nem feltétlen bonyolult a jegyvásárlás, még azoknak sem, akik külföldről esnek be egy hosszúhétvégére hazánkba, és a romkocsma-termálfülrdő-kombó mellé még hamisíthatatlan magyar meccsélményre is vágynak.

Újpestre vasárnap a Paks látogat Fotó: Koncz Gyorgy

Segít az internet

Szerencsére, ma már nem kell külön kimenni a jegypénztárakhoz ahhoz, hogy jegyünk legyen. A klubok honlapjain, illetve a www.jegymester.hu oldalán minden egyes mérkőzésre vehetünk belépőt, sőt, a helyünket is kiválaszthatjuk. A legfontosabb, hogy ehhez a hazai csapat szurkolói kártyára sincs szükségünk, az csupán 1-2 perccel könnyítheti meg a dolgunkat. Amennyiben nem szeretnénk a hazai klub "kártyafüggő" drukkere lenni, úgy a meccs előtt a stadion bejáratnál kell néhány regisztrációs adatok megadni. Ez tényleg nem tart 1-2 percnél tovább.

Külön eset a Fradi

Az említett jegymester-oldalon a Ferencváros hazai mérkőzéseire is vásárolhatók jegyek, igaz, csak vendégszektorba. A hazai táborba kizárólagosan Fradi-kártyával lehet bemenni, amit a Groupama Aréna előtt lehet igényelni. Ha az megvan, akkor az azonosítóval a meccsjegy.fradi.hu oldalán a szokásos módon mehet a helyválasztás. Kérdés, ugyanakkor, hogy mi történik azok a külföldiekkel, akik esetleg a meccs előtt érkeznek Budapestre, és nem szeretnének külön a regisztrációért a stadionhoz utazni. Nos, úgy tudjuk, a klub fenntart egy közel 100 fős kontingenst a számukra, vagyis a meccs előtt akár külföldről is meg lehet venni a belépőt, de a találkozót megelőzően mindenképpen ki kell váltaniuk a Fradi-kártyát. Aki nem tudott előzetesen regisztrálni, az percekel a bajnoki előtt is megteheti, legfeljebb azt kockáztatva, hogy nem jut a számára belépő. Igaz, bajnokikon a Fradinál ritkán van teltház.