Létrehozva: 2023.08.06.

Megérezték a vérszagot, nekiestek Dárdainak a fiai miatt

Támadási felületet adott a kritikusoknak a fiai szerepeltetésével. Egyre többen fordulnak Dárdai Pál ellen a Hertha rossz rajtja láttán a Bundesliga másodosztályában.

A lelátón fütty, az internetes hozzászólásokban egyre több kritika fogadta a Hertha szurkolói részéről, hogy csapatuk két vereséggel (0-1, 0-1) kezdte német Bundesliga-másodosztály új szezonját. Míg korábban mindenki a csodájára járt a tán világszerte példa nélküli "családi körnek", immár egyre többen támadják a mindhárom fiát pályára küldő vezetőedzőt, Dárdai Pált.

Dárdai Pál kap hideget-meleget a két vereség után
Dárdai Pál kap hideget-meleget a két vereség után        Fotó: herthabsc.de

A karlsruhei nyitány után hazai pályán, 40 ezer néző előtt is gólképtelen volt a Dárdai-csapat, ráadásul a ráadás perceiben kapott egyet a feljutó Wehen Wiesbadentől. Pedig támadott, akart, próbálkozott szorgosan a Hertha: ezt jelzi a 19 kapuralövés és 28 beadás, mint ahogy minden mutatóban ellenfelük fölé nőttek a berliniek, kivéve a végeredményt.

Érthető a szurkolók csalódottsága, de sokuk személyeskedve támadja a magyar vezetőedzőt, aki támadási felületet adott három fia szerepeltetésével (a két idősebb, Palkó és Márton végig pályán volt, a 17 éves Bence a 69. percben állt be).