Létrehozva: 2024.05.03.

Parádés siker, nagyot lépett a feljutás felé a magyar válogatott

A magyar válogatott péntek este a házigazda Olaszországgal találkozott a bolzanói divízió I/A-s világbajnokságon.

A magyar csapat a meccs előtt egy ponttal előzte meg az olaszokat, akik eddig inkább csalódást okoztak házigazdaként a vb-n. Japánt csak hosszabbításban verték, Szlovéniától kikaptak, így három meccs után nem álltak feljutó helyen.

A magyar válogatott Olaszország ellen folytatta Fotó: Szigetváry Zsolt

Telt ház várta a két csapatot, és pazar hangulat. Az első harmadban nem esett gól, az olaszok fölényben játszottak, 10-4 volt a kapuralövési arány nekik. A második játékrészben kemény játék, és kiállítások borzolták a kedélyeket, majd váratlanul gólt szereztünk, Sofron István látványos korongátvétel után fonákkal küldte a hálóba a pakkot. A játékvezetők nem sokkal később két kiállítással is sújtották a magyar csapatot, a második emberelőnyt gólra váltották a taljánok, Pietroniro lövése Nilsson lábáról pattant a kapunkba.

Két és fél perc telt a harmadik harmadból, és újra vezetett a magyar válogatott: Ortenszky a palánk mellől passzolt középre, és Mihály Árpád kapásból bődületes nagy gólt ütött. Olaszország szinte azonnal egyenlített, Frank közelről talált Bálizs hálójába (2-2).

A rendes játékidő 2-2-re zárult, a hosszabbításban három a három ellen folytatták a csapatok, és egy perccel a vége előtt gólt szereztünk, Varga Balázs talált be egy gyors leindítás után.

A magyar válogatott 3-2-re nyert, és szombaton 19.30-kor Szlovénia ellen zárja a vb-t. Ekkor dől el, hogy feljutunk-e az elitbe.

Ne vegye fel, ha erről a számról hívják - nagyon sokba kerülhet!