Szerző ML

Létrehozva: 2024.04.07.

Szoboszlai és társai bosszúra készülnek az ősi rivális ellen

Saját kezében van a Liverpool sorsa az angol labdarúgó-bajnokságban, április 7-én, vasárnap délután azonban komoly rangadó vár Szoboszlai Dominikékra. A Manchester United otthonában kell kiharcolni a három pontot.

Egészen elképesztő dominanciát mutatott be hét közben a Sheffield United ellen a Liverpool, amely 83 százalékban birtokolta a labdát az összecsapáson. Ennek ellenére sokáig 1-1-re állt a találkozó, ám Alexis Mac Allister bombájával és Cody Gakpo fejesével végül 3-1-re győzött a vörös mezes együttes.

776115890
Szoboszlaiéknak van miért visszavágniuk a Manchester United ellen Fotó: AFP

Szoboszlai Dominikék ezzel sikerrel vették az első akadályt, amennyiben a maradék nyolc összecsapásukat megnyerik, abban az esetben biztosan ők lesznek a Premier League idei bajnokai. A hétvégi párharc azonban kőkeménynek ígérkezik, ugyanis április 7-én, vasárnap jön a Manchester United elleni ősi rangadó (16:30, tv: Spíler1).

A „Vörös Ördögök” teljesen kiszámíthatatlanok az idei szezonban, vannak egészen remek szerepléseik, de képesek borzasztó játékkal botlani a kisebb csapatok ellen. Szoboszlaiékat ellenük fűtheti a bosszúvágy, ugyanis a Manchester United három héttel ezelőtt tönkretette a tökéletes menetelésüket. Az FA-kupa negyeddöntőjében a manchesteriek kétszer is felálltak a hátrányból, majd a hosszabbítás 121. percében Amad Diallo góljával legyőzték Jürgen Kloppékat (4-3), akik ezzel egy trófeától biztosan elestek. Ezt megelőzően a Liverpool február 4-én, az Arsenal ellen szenvedett vereséget.

További aggodalomra adhat okot liverpooli oldalról, hogy az ellenfél igazi "sebzett vadként" léphet pályára, miután csütörtökön úgy sikerült kikapnia 4-3-ra a Chelsea-től, hogy a 99. percben (!) még 3-2-re vezetett. A Manchester United a legutóbbi két, Old Traffordon vívott tétmérkőzését megnyerte a Liverpool ellen, ugyanakkor az ellenfél 2023 márciusában egy megsemmisítő, 7-0-s csapást mért a háromszoros Bajnokok Ligája-győztesre.

Az idei szezonban decemberben 0-0-s döntetlenre végzett egymással a két együttes. Szoboszlai akkor 61, az FA-kupa negyeddöntőben pedig 71 percet játszott az ősi rivális ellen, gólja és gólpassza még nincs Marcus Rashfordékkal szemben.